اخبار

چهارمین کنگره حسابرسی داخلی در دی‌ماه سال جاری برگزار می‌شود.

حسابرسی داخلی
چهارمین کنگره حسابرسی داخلی در تاریخ 19 دی ماه سال جاری به همت انجمن حسابرسان داخلی ایران برگزار می گردد. موضوعات و برنامه های این کنگره با محوریت شعار کنگره یعنی حسابرسی داخلی، مهارتی ارزش آفرین در کسب و کارهای موفق تعیین شده اند. این کنگره مشتمل بر برنامه های مختلفی از جمله سخنرانی متخصصان علمی و حرفه ای، پانل های تخصصی، کارگاه های آموزشی و نمایشگاه جنبی خواهد بود.

معرفی جایزه ملی حسابرسی داخلی

حرفه حسابرسی داخلی گرچه در ایران حرفه ای نوپا به شمار می رود، لیکن از لحاظ کمی، بسیاری از سازمان های بزرگ کشور، واحد حسابرسی داخلی را راه اندازی نموده‌اند. قابلیت‌ها و توانمندی های واحد حسابرسی داخلی، عاملی کلیدی در اثربخشی این واحدها در راستای ارتقای اثربخشی و کارایی در سازمان ها می باشد. به عبارت دیگر واحدهای حسابرسی سازمانی باید قابلیت های درونی خود را توسعه داده تا بتوانند به عنوان یکی از ارکان سازمان نقش موثری را در تحقق اهداف بر عهده داشته باشند. قابلیت های درونی این واحدها مشتمل بر مجموعه ای از مولفه ها از جمله نیروی انسانی توانمند، فرآیندها و روش‌ها و ابزارها و تکنیک‌ها می باشد. ارتقای قابلیت های واحد حسابرسی داخلی در گرو بهبود این مولفه‌ها می باشد.

همچنین موسسات حسابرسی و موسسات ارائه دهنده خدمات حسابرسی داخلی نیز در ارتقای حرفه حسابرسی داخلی نقش موثری بر عهده دارند. توانمندی و قابلیت های این موسسات نیز در اجرای موثر ماموریت های حرفه حسابرسی داخلی کلیدی و تعیین کننده است.

در این راستا انجمن حسابرسان داخلی ایران، جایزه ملی حسابرسی داخلی را جهت ارزیابی قابلیت‌های واحدهای حسابرسی داخلی در کشور و ایجاد رقابت سازنده جهت بهبود قابلیت های این واحدها تعریف نموده است.

جایزه ملی حسابرسی داخلی براساس مدل بلوغ حسابرسی داخلی انجمن بین‌المللی حسابرسان داخلی تعریف شده است. این جایزه مبنایی مناسب برای مقایسه تطبیقی واحدهای حسابرسی داخلی و شناسایی نقاط قوت و ضعف آنها می باشد. از آنجا که ارزیابی این جایزه توسط ارزیابان معتبر مورد تایید انجمن صورت می گیرد نتایج ارزیابی مبنایی برای شناسایی توانمندی ها و ضعف های واحد حسابرسی داخلی می باشد.

علاوه بر شرکت کنندگان حقوقی (واحدهای حسابرسی داخلی سازمان ها و شرکت ها، موسسات حسابرسی و شرکت های ارائه دهنده خدمات حسابرسی داخلی) اشخاص حقوقی نیز می توانند در رقابت جایزه ملی حسابرسی داخلی شرکت کنند. در این بخش، هدف شناسایی افرادی است که به اعتلای حرفه حسابرسی داخلی در سطح حرفه، صنایع خاص یا سازمان ها کمک شایانی نموده و در این حوزه نقش آفرینی کرده اند.

 

اهداف برگزاری جایزه

  • ارائه مدلی برای ارزیابی و مقایسه توانمندی ها و قابلیت های واحدهای حسابرسی داخلی و موسسات حسابرسی ارائه دهنده خدمات حسابرسی داخلی
  • ایجاد فضای به اشتراک گذاری تجارب برتر در حرفه حسابرسی داخلی کشور
  • تقویت جایگاه حسابرسان داخلی در ارزش آفرینی سازمان ها
  • شناسایی و معرفی واحدهای برتر حسابرسی داخلی در کشور

جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت http://iacongress.ir/ مراجعه نمایید.

انجمن حسابرسان داخلی ایران
۲ دی ۱۳۹۷ ۱۵:۵۵
تعداد کلیک: ۵۷۶

نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به انجمن مدیران مالی می‌باشد.